Blog

5 nejlepších míst kam cestovat v únoru za sluncem

9aa6b9 74f26867bfab4372b60274080f5fa599mv2 | 5 nejlepších míst kam cestovat v únoru za sluncem

Sluneční paprsky jste už pár dní neviděli, na cestě je rozbředlý sníh a nosit zimník s třemi svetry už vás prostě nebaví? Nezbývá nic jiného, než vyrazit za teplem! Tady je 5 skvělých míst, kde v únoru chytit bronz a zaplavat si.

Začátek nového roku bývá vždycky hektický. Po svátcích přichází nečekaný shon v práci, zvláště když musíte dělat práci za kolegu, který s rodinou vyrazil na lyžovačku do Alp. Po to všem si zasloužíte nějaký odpočinek i Vy. Nemusíte ani strádat v případě, že více než brázdění sjezdovek vás baví plavat s delfíny či si číst knížku na pláži. Všechny následující tipy na únorovou dovolenou v teple mají mnohé společné. Zrelaxujete se zde na nekonečných plážích tak čistých až se na slunci třpytí, nohy vám bude omývat mořská voda, zaplavete si v průhledných lagunách a nebudete se muset obávat deště.

Zanzibar

Říká se mu ostrov koření, přitom je Zanzibar souhrnný název pro dva ostrovy při východoafrickém pobřeží. Průměrná denní teplota vzduchu je v měsíci únoru 31 stupňů, přičemž teplota vody je dokonce 29 stupňů. Zanzibar je nejnavštěvovanější právě v zimních měsících, v období od dubna do listopadu je zde totiž období dešťů. Kromě nekonečných pláží si zde můžete vypůjčit třeba skútr nebo speedboat a prozkoumat laguny a zátoky, kde budete mít soukromí. I na pevnině je ale co vidět. Například národní park Jozani, který poskytuje útočiště pro široké spektrum živočichů, kteří se dříve vyskytovali hojně na celém ostrově. Obvykle se výlet do parku kombinuje také se šnorchlováním s delfíny.

Mexiko

Mexiko je poměrně veliká země a míst, na která se vydat je zde nespočet. Asi nejnavštěvovanější částí je poloostrov Yucatán, který dýchá mayskou kulturou. Můžete zde navštívit třeba jeden z divů světa, pozůstalé město Chichén Itzá. Na plážích Yucatánu se můžete v únoru opalovat pod silným sluníčkem a schovat se pak do stínu, ve kterém bude nádherných 29 stupňů. Teplota moře v této oblasti se v únoru pohybuje okolo 26 stupňů.

Seychely

Seychely leží v Indickém oceánu severně od Madagaskaru, tvoří je asi sto nádherných ostrovů s bílým pískem. Teplota vzduchu v únoru je zde asi 31 stupňů, přičemž plavat můžete ve vodě o 29 stupních. Právě od února do dubna je na Seychelách nejtepleji. Při návštěvě Seychel byste neměli vynechat ostrov Praslin. Kromě maličkých pláží mezi zarostlými skalami tady najdete i národní park Vallée de Mai, který je domovem palmy Lodocei seychelské a papouška černého. Do parku se dostanete pouze s průvodcem.

Maledivy

Dvě hodiny letu ze Srí Lanky a jste ve městě Malé, hlavního města romantických Malediv. Než se vydáte na svůj ostrov, doporučujeme si udělat po hlavním městě procházku. Tento souostrovní stát tvoří více než 1000 ostrovů. Vzhledem k tomu, jak jsou ostrovy malé, se zde nesetkáte s obrovskými hotelovými komplexy, ale s menšími, o to více luxusnějšími resorty. V únoru se zde denní teploty pohybují okolo 31 stupňů, teplota vody dosahuje až 28 stupňů.

Mauricius

Únor je vůbec nejlepším měsícem, kdy se na tento kouzelný ostrov v Indickém oceánu vydat. Teplota vzduchu je zde v toto období asi 29 stupňů a stejně tak teplota moře. Na tom má co do činění i fakt, že se jedná o sopečný ostrov. Kromě pláží s tím nejbělejším pískem byste ale neměli opomenout krásy přírody přímo na ostrově. Řeč je třeba o národním parku Black River, který je plný plantáží, pláží, vodopádů, jezírek a pralesů. Je taktéž domovem pro nejrůznější druhy zvířat a rostlin, potkat se zde můžete třeba s Makaky. Největší atrakcí je ale oblast Chamarel, která se nachází hned vedle národního parku. Najdete zde impozantní vodopád a zvlněný terén sedmi barev, díky kterému si budete připadat jako na planetě Pandora.

Chcete se další zimu ohřát?

Stačí odeslat vaši poptávku. Ostatní zařizování nechte na nás.

Líbil se vám článek?