Blog

Maledivy: Ráj na Zemi

9aa6b9 d3caca7843154c6882c75a0ac348b983mv2 | Maledivy: Ráj na Zemi

Jaké to asi je, vzbudit se a místo uspěchaného chystání do práce zabořit nohy do bílého, teplého písku, poslouchat zvuky vln, rozběhnout se do průzračného moře a užívat si vlastní samoty? Maledivy jsou skvělou destinací pro ty, kteří zkrátka hledají to nejlepší.

Dovolená, na kterou jen tak nezapomenete

Jakmile jednou Maledivy navštívíte, do konce života na ně budete vzpomínat v tom nejpozitivnějším smyslu. Pokud byste hledali slova, která Maledivy charakterizují, byly by to třeba tyto: luxus a klid. Maledivy tvoří několik stovek ostrovů, obydlených je ale asi jen 200, přičemž turistické ostrovy disponují většinou maximálně jedním resortem na ostrově. Přestože je toto souostroví mezi turisty stále populárnější, díky tomu není žádný ostrov nikdy příliš přelidněn.

V soukromí si tak můžete užívat tak bílých pláží, že při pohledu na ně až bolí oči, případně vyrazit objevovat podmořský svět. Korály jsou tady totiž všude, kam se jen podíváte. Služby jako potápění se špičkovými instruktory jsou zde samozřejmostí. Vyrazit můžete také speedboatem nebo vodním skútrem na okolní ostrovy a prozkoumat je. Může se zdát, že je každý ostrov stejný, opak je však pravdou. Každičký má trochu jiný charakter a obohatí vás trochu jinak. Od klidných, malých a útulných rezortů až po ty živější. Mezi ty patří třeba luxusní resort Ozen Reserve Bolifushi, který nabízí ubytování v apartmánech nebo rovnou v obrovské vile na vodě, ze které vede i skluzavka přímo do moře.

9aa6b9 730356a21b06456d985723a7542c28f9mv2 | Maledivy: Ráj na Zemi
Ocean Reserve se skluzavkou

Perfektní destinace pro svatební cestu

Romantika, to je třetí slovo, které Maledivy dokonale vystihuje, kde jinde si tedy užít pořádné líbánky než právě tady. Různé resorty navíc nabízejí speciální balíčky pro novomanžele, které zahrnují například wellness programy, speciální výlety, různé gastro balíčky pro páry a podobně. Máte-li speciální přání, která by měla být během svatební cesty splněna, CK Yes Travel se postará, aby se tak stalo.

Na auta a motorky zapomeňte

Mezi ostrovy funguje pouze lodní, případně letecká doprava. Na motorce ani v autě tady nikoho neuvidíte, na to jsou ostrovy zkrátka příliš maličké. Rozhodně to ale není na škodu. Zvuk spalovacího motoru k luxusní dovolené přece jen nepatří.

Na samotné souostroví se dostanete rovněž lodí či letadlem, druhá možnost je však častější. Mezinárodní lety létají na letiště v Malé, tedy do hlavního města Malediv. Na jednotlivé ostrůvky pak můžete využít speedboats, menší letadla či trajekty.

V únoru i v červenci

Díky celoročně stabilním teplotám zde můžete bez problémů vyrazit oslavit Nový rok nebo začátek prázdnin. Průměrné denní teploty na Maledivách se pohybují okolo 30 stupňů, a to prakticky po celý rok. V noci pak teplota o přibližně 5 stupňů klesá, což je teplota k večerním procházkám maximálně příjemná. Teplota vody se pak pohybuje stabilně okolo 28 stupňů.

9aa6b9 e766660c9fa5477784e5a89436461c30mv2 | Maledivy: Ráj na Zemi

Na co si dát pozor

Hlavním náboženstvím na Maledivách je Islám. Ačkoliv jsou místní na turisty zvyklí a vítají je s otevřenou náručí, hrubé porušování místních zvyků vidí neradi. Pokud se tedy budete pohybovat na nějakém větším ostrově, kde jsou veřejné pláže a rozhodnete se svléci do bikin a opalovat se, porozhlédněte se nejdříve po nějaké ceduli okolo, jestli se to na této pláži vůbec smí. To samé platí pro procházky, třeba budete-li se chtít projít po hlavním městě Malé, je vždy lepší mít zahalená kolena a ramena. V resortech ale samozřejmě žádná tyto pravidla neplatí, tam jsou lidé zvyklí na světovou módu a nikoho v burkinách tam neuvidíte.

Láká vás navštívit Maledivy?

Stačí odeslat vaši poptávku. Ostatní zařizování nechte na nás.

Líbil se vám článek?