Blog

Buďte prvními turisty, kteří navštíví Saúdskou Arábii

9aa6b9 76a6fe13a97a4ac2acc9ccf006e8ee41mv2 | Buďte prvními turisty, kteří navštíví Saúdskou Arábii

Vítejte v Saúdské Arábii, zemi, která se v roce 2019 otevřela světu a nabízí neuvěřitelné množství skvostů, které dosud zůstaly skryty. Po dlouhých letech izolace se tato fascinující země stala přístupnou pro turisty, a vy máte příležitost být mezi prvními, kteří ji objeví. Pojďte se mnou na jedinečnou cestu za poznáním do této rozmanité země plné památek UNESCO, krásné přírody, nádherných pláží a pohostinných lidí.

Naše cesta začíná v Rijádu, hlavním městě Saúdské Arábie. Rijád je moderní metropolí s úchvatnou směsicí moderní architektury a historického dědictví. Návštěva historické části Diriyah je nezbytnou zastávkou. Toto místo je domovem několika UNESCO památek a poskytne vám jedinečný pohled do minulosti země. Projděte se úzkými uličkami, obdivujte starobylé domy a nasajte atmosféru historie.

9aa6b9 76a6fe13a97a4ac2acc9ccf006e8ee41mv2 | Buďte prvními turisty, kteří navštíví Saúdskou Arábii

Dalším místem, které byste neměli vynechat, je archeologické město Hegra, známé také jako Madain Salih. Toto úchvatné místo, které je také zapsáno na seznamu UNESCO, je plné skalních hrobek a nádherných skalních reliéfů. Návštěva Hegry je jako cesta do minulosti, která vám umožní prozkoumat bohatou historii regionu.

9aa6b9 a39e711338844208ae1bb2cb136ec220mv2 | Buďte prvními turisty, kteří navštíví Saúdskou Arábii

Jednou z nejvíce fascinujících destinací je Jeddah, největší přístav v zemi. Zde můžete navštívit starou část města, známou jako Al Balad. Tato oblast je plná malebných uliček, trhů a historických budov s tradiční architekturou. Procházejte se mezi klenutými bránami, obdivujte dřevěné domečky a ochutnejte místní kuchyni v tradičních restauracích.

9aa6b9 a6c5c3439eca490293487d05e662af59mv2 | Buďte prvními turisty, kteří navštíví Saúdskou Arábii

Saúdská Arábie má také nádherné pláže, které stojí za návštěvu. Odpočiňte si na bílém písku, obdivujte tyrkysové vody Rudého moře a vychutnávejte si sluneční paprsky. Přírodní krása této země je úchvatná, ať už se jedná o pouště, horské vrcholy nebo oázy. Je zde nespočet možností pro dobrodružství a prozkoumání.

Nemějte obavy z bezpečnosti. Saúdská Arábie se výrazně zlepšila v oblasti bezpečnosti pro turisty a vláda přijala mnoho opatření.

Buďte prvními turisty, kteří se vydají do této neuvěřitelné destinace. Saúdská Arábie je země plná kontrastů, historie a přírodního bohatství, které si zaslouží objevit. Pojďte s námi a vstupte do světa, který byl dříve uzavřený, ale nyní se otevírá s nadějí a očekáváním nových příběhů a dobrodružství.

Láká vás navštívit Saudskou Arábii?

Stačí odeslat vaši poptávku. Ostatní zařizování nechte na nás.

Líbil se vám článek?