Blog

Mexiko: 10 míst, které musíte navštívit na Mayské riviéře

9aa6b9 bba5eb7457364f7594ec78da3dba81d1mv2 | Mexiko: 10 míst, které musíte navštívit na Mayské riviéře

Mexiko je největší španělský mluvící zemí na světě, navíc dalo světu tolik dobrého. Vynalezla se tady například čokoláda, celkově je mexická kuchyně pojmem samotným o sobě. My se ale podíváme na nejlepší místa, která stoprocentně stojí za to v Mexiku navštívit.

1. Chichén Itzá

Pozůstatky tohoto velkolepého města se nachází na Yucatánském poloostrově na samotném jihu země a v roce 2007 bylo město přidáno na seznam novodobých divů světa. Jedno z hlavních měst odkazující na mayskou kulturu dodnes ukazuje, jak se členům tohoto kmene žilo ještě předtím, než Ameriku osídlili Evropané. Uvidíte zde například studny na pitnou vodu. Nejslavnější stavbou je ale Kukulkánova pyramida. Nese jméno po největším z mayských bohů, Kukulkán byl bůh slunce a nebes.

9aa6b9 6a5cc8bbf4ca4c28a1ebb4af76ab679fmv2 | Mexiko: 10 míst, které musíte navštívit na Mayské riviéře
Chichén Itzá – Kukulkánova pyramida

2. Park Xcaret

Místo, které spojuje historii, ekologii a zábavu v jednom. V areálu parku naleznete stavby, které zde postavili ještě Mayové, faunu a flóru typickou pro místní podnebí. Velkým tahákem je obrovská motýlí farma a ptačí voliéra s nejrůznějšími druhy světa. Pod drobnohledem indiánského mistra si zde můžete vyrobit i pravou čokoládu podle původní mexické receptury.

9aa6b9 d34228521fbe40a982b8c1eda77aa5cdmv2 | Mexiko: 10 míst, které musíte navštívit na Mayské riviéře
Park Xcaret

3. Bacalar

Chcete-li se projít po romantickém městě a zaplavat si v čistých lagunách, Bacalar je to pravé místo. Lagunu obklopují parky a kamenné hradby. Samotný vodní svět, který hraje snad všemi odstíny modré pak můžete prozkoumat se šnorchlem či v rámci potápěčského výletu. Rozhodně to stojí za to.

4. Playa del Carmen

Ať už jste sportovec, průzkumník, nebo zkrátka hledáte místo na odpočinek, na Playa del Carmen najde každý to své. Dlouhé písečné pláže, zátoky, jeskyně i města, která hýří nočním životem. Lodí můžete vyrazit třeba na romantický ostrov Cozumel. Zde si můžete zapůjčit třeba vodní skútry, nebo jen tak odpočívat na pláži.

5. Tulum

Na jih od Playa del Carmen leží město Tulum, které je známé pro rozsáhlé mayské ruiny. Kdysi býval Tulum známým obchodním centrem, dnes je ale pobřeží obklopeno spíše lehátky, nežli obchodními loděmi.

9aa6b9 acfccee9cefc4787acd1f56a4fa0e1e7mv2 | Mexiko: 10 míst, které musíte navštívit na Mayské riviéře
Pláž Tulum

6. Valladollid

Město Valladollid mezi ostatními památkami trochu vyčnívá. Nadchne vás netradiční architekturou, každá ulička ve Valladollidu vypadá prostě jinak. Jedná se o menší koloniální městečko a ačkoliv nedisponuje pyramidami ani hradbami, místní atmosféra to jednoduše nahradí. Vychutnejte si zde kávu, zaposlouchejte se do muziky, třeba si i zatančíte.

7. Ostrov Holbox

Pokud hledáte místo s panenskou přírodou, kde téměř nepotkáte auto, ostrov Holbox je to pravé ořechové. Z fotek připomíná Maledivy, ubytovat se můžete třeba v chatkách přímo na pláži hned poté, co si během dne zaplavete s delfíny. Pokud máte pevnou obuv, vyrazte na pochůzku po ostrově a užijte si místní faunu a flóru.

8. Mérida

Mérida je hlavní město Yucatánu. Žije to zde 365 dní v roce. Každý den se zde koná nějaký festival, v každé ulici hraje hudba. V posledních letech, zvláště i s přílivem turistů, zde probíhají události a eventy, které mají za cíl představit světu mayskou kulturu. Navštívit zde můžete například muzeum mayské kultury Gran Museo de Mundo.

9. MUSA Underwater Museum of Art

Toto by měla být skutečně priorita na vašem seznamu míst, které vidět. V rámci podvodního muzea umění uvidíte sochařská díla hned několika umělců na dně moře u pobřeží města Cancún. Je zde více možností, jak si podvodní expozici prohlédnout. Buď se šnorchlem, nebo s potápěčskou výbavou.

10. Cenote Suytun

Impozantní ekopark Cenote Suytun leží nedaleko Valladollidu a je to jedno z nejinstagramovějších míst v Mexiku. Jakmile tam dorazíte, pochopíte proč tomu tak je. Podzemní jezero s krápníkovými stropy vás zkrátka nadchne.

9aa6b9 7da9a58911614b4a959dccbd4fbc3529mv2 | Mexiko: 10 míst, které musíte navštívit na Mayské riviéře

Láká vás navštívit Mexiko?

Stačí odeslat vaši poptávku. Ostatní zařizování nechte na nás.

Líbil se vám článek?