Blog

7 důvodů, proč navštívit Seychely

9aa6b9 11a1aa3c314f4828a46b68d425b4f291mv2 | 7 důvodů, proč navštívit Seychely

Seychely ani zdaleka nejsou jen místem pro bohaté, kteří si užívají luxusní život v hotelových resortech a na plážích. Toto místo může navštívit opravdu každý a náležitě si ho užít! Představme si sedm důvodů, proč byste si měli vybrat pro svou dovolenou právě tyto ostrovy!

1. Klima

Prvním důvodem je určitě příjemné tropické klima, které se těší poměrně stálému podnebí s průměrnými denními teplotami 24–30 stupňů Celsia. V letních měsících převažuje sucho, srážky jsou častější v zimě, ale i tak leží ostrovy mimo hlavní oblasti výskytu tropických bouří.

2. Pláže

Spousta lidí, toužících po odpočinku, si Seychely vybírá zejména kvůli svým bělostným plážím s jemňoučkým pískem, exotickou okolní vegetací a průzračnými vodami. Nachází se zde i jedna z nekrásnějších pláží celého světa Anse Sourse D´Argent, kterou najdete na západním pobřeží ostrova La Digue a společnost vám v průzračných vodách budou dělat rybky a želvy.

9aa6b9 9381f10f527840baaa45883412e8b98emv2 | 7 důvodů, proč navštívit Seychely
Pláž Anse Sourse D¨Argent

3. Šnorchlování a potápění

Blankytně modré moře pak vybízí k řadě vodních sportů, mezi kterými je bezesporu nejoblíbenější šnorchlování a potápění. Toto souostroví v Indickém oceánu pro ně nabízí přímo skvělé podmínky, jelikož viditelnost je perfektní a podmořský svět hraje všemi barvami. Najdete zde korálové útesy i potopené pirátské lodě!

4. Příroda

Seychely ale ani zdaleka nejsou jen pláže a moře. Vydejte se i do útrob tropické džungle, jelikož přes miliony let se zde příroda vyvíjela téměř bez zásahu člověka, a tak zde najdete i velké množství původních druhů flory i fauny. Na řadě ostrovů je několik přírodních rezervací a značených treků, takže stačí nazout jen pohodlné pohorky a vydat se do terénu.

2. Dědictví UNESCO

V tomto ohledu stojí za pozornost i největší atol v Indickém oceánu Aldabra, který je pod přísnou ochranou přírody a je dokonce zapsán na seznamu UNESCO, díky své původní floře a fauně. Jako druhá památka přírodního dědictví UNESCO je známé Květnové údolí neboli Vallee De Mai, které se nachází v národním parku Praslin. Původní prales vypadá jako pohádkové zahrady Edenu, proto by určitě neměl ujít vaší pozornosti.

9aa6b9 d4cec358579947fbb07f505969117112mv2 | 7 důvodů, proč navštívit Seychely
Národní park Vallee De Mai

2. Karnevaly

Pokud toužíte po společnosti a víru velkoměsta, navštivte také vyhlášené seychelské karnevaly. Koncem dubna se koná třídenní karneval ve městě Victoria, který ročně přiláká tisíce návštěvníků. Festival Kreol pak koncem října oslavuje kreolskou kulturu, zvyky a tradice ve všech možných aspektech jako je například zpěv, tanec, hudba a kuchyně. Karnevaly jsou plné barev, hudby, zábavy a dobrého jídla.

2. Gastronomie

A místní gastronomií také uzavřeme důvody, proč byste měli tyto ostrovy navštívit. Hotely zde většinou nenabízejí ALL INCLUSIVE, ale pouze plnou penzi či polopenzi. I tak doporučuji vyjít do města a jíst jako místní lidé, jen tak poznáte zdejší chutě a kulturu. Určitě ochutnejte ryby a dary moře, které budou zaručeně čerstvé. Kuchyně je díky historii unikátní směsí kuchyně kreolské a světové a je velmi pikantní. Odvážní gurmeti pak mohou ochutnat žabí stehýnka, krokodýla nebo maso z želvy.

9aa6b9 020cc8ed61f94d788f79ce34a5dfef05mv2 | 7 důvodů, proč navštívit Seychely
Kreolské jídlo

Láká vás navštívit Seychely?

Stačí odeslat vaši poptávku. Ostatní zařizování nechte na nás.

Líbil se vám článek?