Blog

Dubaj, město luxusu a neomezených možností

9aa6b9 4afb7353e1274d99a5b6e07f360ffb0fmv2 e1707952475314 | Dubaj, město luxusu a neomezených možností

Slunce, pláže, mrakodrapy, bizarní nákupní centra a nekonečný luxus. Taková je Dubaj, město, jež symbolizuje budoucnost a místo, které by každý z nás měl jednou za život navštívit. Pojďme se společně podívat na kouzelná místa, která by rozhodně neměla chybět na vašem Travel listu.

Dubaj je nejlidnatější metropolí Spojených arabských emirátů, neustále se rozvíjí a každý rok láká čím dál více návštěvníků. Vždyť i místní letiště patří k těm největším a nejrušnějším na světě. Dovolená v Dubaji představuje jedinečný zážitek pro všechny milovníky futuristických budov a zábavy. Určitě byste navštívit alespoň jedno z mnoha luxusních nákupních center ve městě. Velmi populární je například Dubai Mall, které se nachází v těsné blízkosti známého mrakodrapu Burj Khalifa. Svou celkovou rozlohou 1 124 000 m² se řadí mezi největší obchodní centra na světě a naleznete tu kolem 1200 obchodů, 150 restaurací či 200 kinosálů. A to není zdaleka vše! Najdete zde i zábavný park, ledové kluziště nebo několik desítek vysoký vodopád se sochami padajících lidí Human Waterfall. V přízemí pak můžete navštívit i jednu z nejznámějších dubajských atrakcí a tou je obří akvárium s tisícovkami mořských živočichů a proskleným tunelem pro pěší.

Pokud si budete chtít užít atmosféru pouličního nakupování, zajděte do City Walk, které je kombinací vysokých budov, rušných uliček a romantických náměstíček. Nákupní centrum Mercato Mall vás pak na chvilku přenese do malebné Itálie v období renesance. Všude kolem vás budou barevné domky, dlážděné ulice a rušná náměstí. Pokud v Dubaji chcete v cestování pokračovat i nadále, vydejte se z dubajské Itálie do rušného obchodního centra Ibn Battuta Mall, které je rájem pro cestovatele. Najdete zde hned šest dvorců, které inspirovaly arabského objevitele Ibna Battuty při svých cestách do Andalusie, Tuniska, Egypta, Persie, Indie a Číny. Barevné dlaždice, vysoké stropy připomínající modrou oblohu či zlatý slon vás alespoň na chvilku přenesou do světa pohádek tisíce a jedné noci. Podobných obchodních domů zde najdete opravdu nespočet.

Pokud nakupování milujete, měli byste se sem vydat v období Dubajského nákupního festivalu a užít si tak neodolatelné nákupní nabídky. Festival se koná pět týdnů od prosince do ledna a všechny obchody a atrakce nabízejí výrazné slevy. Jedná se vždy o velkou událost, na kterou se těší lidé z celého světa. Festival však není jen o nákupech, ale také o zábavě, módních přehlídkách a koncertech. Každý večer jej pak uzavírá pestrobarevný ohňostroj.

9aa6b9 dfa9e29d470b440ba95d41c715219c6dmv2 | Dubaj, město luxusu a neomezených možností
Dubai Mall

Po vyčerpávajícím nakupování si dopřejte výbornou večeři v podvodní restauraci Ossiano v hotelu Atlantis. Tato restaurace získala řadu prestižních ocenění, včetně Michelinské hvězdy, a kromě skvělého jídla vám nabídne také nezapomenutelný zážitek s pohledem na celostěnové akvárium, které sahá až ke stropu. Užijete si zde výborné jídlo a ohromný výhled na více jak 65 000 podmořských živočichů.

9aa6b9 ebf7662dee9b4d1eb2c9d570a8c6b6e9mv2 | Dubaj, město luxusu a neomezených možností
Restaurace Ossiano

Pokud milujete život pod mořem, neměli byste si nechat ujít příležitost ubytovat se ve výše zmíněném hotelu. Zdejší pokoje jsou totiž opravdu výjimečné. Podvodní apartmány mají skleněné zdi, za kterými se nachází obrovské akvárium plné ryb. Žijí zde i žraloci, manty, tuňáci nebo perutýni. Dubaj je městem plným luxusních hotelů, stačí si tedy vybrat ten, který bude naplno vyhovovat vaším touhám a přáním. Pokud však patříte mezi milovníky naprostého luxusu, je vaší jasnou volbou špičkový hotel Burj Al Arab, neboli Věž Arabů, který má podobu plachetnice. Neoficiálně je nazývaný sedmihvězdičkovým hotelem a řadí se mezi nejluxusnější budovy světa. Interiéry jsou obloženy italským mramorem, zlatem či hedvábnými tapetami. Pokoje jsou tak veliké, že se v nich téměř ztratíte a každý zde má dokonce svého soukromého komorníka!

Dubaj láká své návštěvníky i na luxusní sporty a adrenalinové vyžití. Zahrát si zde můžete snad každý sport, na který si vzpomenete, golf, tenis, fotbal, volejbal…nebo máte rádi dostihy? Ať už koňské nebo velbloudí, nudit se tu rozhodně nebudete. A až vás život v luxusu přestane bavit, vydejte se jen tak do dubajských uliček, na pláž k moři, či si udělejte výlet za město a poznejte tak i jeho okolí.

9aa6b9 29a4691b009a41a5a82b75ed245ce880mv2 | Dubaj, město luxusu a neomezených možností
Meydan gold

Zaujal vás článek a chcete Dubaj navštívit? CK Yes Travel doporučuje využít pro pohodlnou cestu do Dubaje nejlépe aerolinku Emirates, která létá každý den z Prahy i nedaleké Vídně.

Láká vás navštívit Dubaj?

Stačí odeslat vaši poptávku. Ostatní zařizování nechte na nás.

Líbil se vám článek?